Vampírská Akademie - o čem to je

8. srpna 2011 v 12:36 | Buffy |  Vampírská Akademie
NEVYDRŽÍŠ ČEKAT NA PÁTÝ DÍL STMÍVÁNÍ? MÁME PRO TEBE NĚCO LEPŠÍHO!
Tedy alespoň tohle hlásá páska, kterou najdete obmotanou okolo této knihy. Ale opravdu se nedá říct, že bych za tímhle názorem stála.
Samozřejmě, mě hned tato kniha upoutala a okamžitě ji vzala do ruky. Děj popsany na obalu knihy mě nějak nenadchl, takže kdybych tuhle knížku našla za normálních okolností, asi bych jí zase položila zpátky na pult. Ale díky téhle té větě na pásce jsem se přece jenom rozhodla si to přečíst.
Po přečtení první kapitoly jsem knihu chtěla odložit ale pořád jsem si říkala že, když už jsme začala dočtu to až do konce a dobře jsem udělala. Příběh Rose, Lisi a Dimitrije mě opravdu nadchl a v očekávání čekám na další knihu.
Od hodně lidí jsme slyšela že, tahle kniha je jenom napodobeninou Harryho Pottera ale co si budem povídat v dnešní době cokoliv výjde tak je to napodobeni HP a nevím ani z čeho tak někteří lidí soudí. Tím ovšem nechci nějak HP znevažovat to ne ale proč cokoliv co výjde s ním srovnávájí?

Hlavní hrdinkou není jen jedna náctiletá upírka, ale hned dvě- nejlepší kamarádky. A každá je jiná. Jsou to rozdílné typy upírů. Lissa je Morojka, vznešený upír, který pije krev. Rose je Dhampýrska, její ochránkyně, nižší vrstva společnosti. A pak jsou tu ti zlí- Strigojové, kteří samozřejmě netouží po ničem jiném, že zabíjet. A zabíjet Moroje, takže je Dhampýři chrání.
Rose, vypravěčka příběhu, je temperamentní, trochu drzá, sebevědomá a sprostá mladá dívka. A Lissa mladá princezna, která pod tíhou tragédie nad ztrátou svojí rodiny.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | 14. listopadu 2011 v 18:18 | Reagovat

jo VA

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama