Srpen 2011

Vampírská Akademie - o čem to je

8. srpna 2011 v 12:36 | Buffy |  Vampírská Akademie
NEVYDRŽÍŠ ČEKAT NA PÁTÝ DÍL STMÍVÁNÍ? MÁME PRO TEBE NĚCO LEPŠÍHO!
Tedy alespoň tohle hlásá páska, kterou najdete obmotanou okolo této knihy. Ale opravdu se nedá říct, že bych za tímhle názorem stála.
Samozřejmě, mě hned tato kniha upoutala a okamžitě ji vzala do ruky. Děj popsany na obalu knihy mě nějak nenadchl, takže kdybych tuhle knížku našla za normálních okolností, asi bych jí zase položila zpátky na pult. Ale díky téhle té větě na pásce jsem se přece jenom rozhodla si to přečíst.
Po přečtení první kapitoly jsem knihu chtěla odložit ale pořád jsem si říkala že, když už jsme začala dočtu to až do konce a dobře jsem udělala. Příběh Rose, Lisi a Dimitrije mě opravdu nadchl a v očekávání čekám na další knihu.
Od hodně lidí jsme slyšela že, tahle kniha je jenom napodobeninou Harryho Pottera ale co si budem povídat v dnešní době cokoliv výjde tak je to napodobeni HP a nevím ani z čeho tak někteří lidí soudí. Tím ovšem nechci nějak HP znevažovat to ne ale proč cokoliv co výjde s ním srovnávájí?

Hlavní hrdinkou není jen jedna náctiletá upírka, ale hned dvě- nejlepší kamarádky. A každá je jiná. Jsou to rozdílné typy upírů. Lissa je Morojka, vznešený upír, který pije krev. Rose je Dhampýrska, její ochránkyně, nižší vrstva společnosti. A pak jsou tu ti zlí- Strigojové, kteří samozřejmě netouží po ničem jiném, že zabíjet. A zabíjet Moroje, takže je Dhampýři chrání.
Rose, vypravěčka příběhu, je temperamentní, trochu drzá, sebevědomá a sprostá mladá dívka. A Lissa mladá princezna, která pod tíhou tragédie nad ztrátou svojí rodiny.Vampírská akademie

7. srpna 2011 v 11:55 | Buffy |  Vampírská Akademie
Morojové
Morojové jsou živí vampýři. Potřebují k životu jak krev (krmí se na lidských dárcích), tak ale i normální jídlo. Jsou svázani s magií. Donedávna šlo o magii 4 živlů - země, voda, vzduch a oheň. Ale byl znovu objeven i 5. - Éter, který např. dokáže uzdravovat a oživovat mrtvé, číst myšlenky, super nátlak apod. Morojvé nesnášejí sluneční světlo. Dříve používali magii k boji, ale dnes za ně bojují dhampýři.

Dhampýři
Dhampýři jsou na půl lidé a na půl morojové. Dhampýři se spolu nemůžou množit. Ale z jakéhokoliv spojení dhampýra a moroje vzniká opět dhampýr. Snáší sluneční světlo, nepotřebují krev. Jsou fyzicky odolní a vytrvalí. Větsinou se stávají strážci morojů.

Strigojové
Jsou nemrtví vampýři. Strigojem se může stát moroj, dhampýr, ale i člověk. Moroj se stane strigojem tak, že osobu, z které pije, zabije. Dhampýr a člověk tak, že strigoj jim nejdřív vypije veškerou krev a poté jim dá napít své vlastní. Strigojové nedokáží ovládat magii. Jakékoliv setkání s ní jim ubližuje a proto se stříbrné kůli nabíjejí magií 4 živlů k jejich zabití. Další způsob jejich zabití je upálení a nebo utnutí hlavy. Nedokáží se pohybovat po svaté půdě a ani na slunci. Poznají se podle červených očí a bílé pleti. Mají vysoce vyvinutou schopnost nátlaku.

Alchymisté
Alchymisté jsou lidé. Jejich prací je hlavně odklízení mrtvol strigojů, ale mají za úkol i sledování pohybu vampýrů. Na tváři mají zvláštní tetování, které je chrání a zároveň je spojeno s nátlakem, aby nemohli nic prozradit lidem o existenci vampýrů.

Mead Richelle - Vampýrská akademie 2 - Mrazivý polibek

7. srpna 2011 v 11:36 | Buffy |  Knihy
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Mead Richelle - Vampýrská akademie 1

7. srpna 2011 v 11:33 | Buffy |  Knihy
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství