Říjen 2008

Bude Underwold 3 ?????

27. října 2008 v 10:20 .:I am Buffy:.
Tři roky jsme museli čekat na to, abychom se mohli vydat do kina na pokračování akčního hororu Underworld. Režíserský flek však už nepatří Lenu Wisemanovi, který měl pod palcem dva předešlé Underworldy, ale Patricku Tatopoulosovi. A co si pro nás tenhle Francouz nachystal?

Že mezi lykany a upíry panují už po staletí ukrutné boje, ví snad každý nadšenec jedničky či dvojky Underworldu. Bohužel musím zklamat některé odpůrce prequelů - ve třetím pokračování se děj přesune do daleké minulosti. Můžete tedy rovnou zapomenout na Selenu (Kate Beckinsale), kterou nahradí mocná vůdkyně upíří rasy Sonja alias Rhona Mitra (Soudný den, Odstřelovač aj.) a ani lykaní mutant Michael Corvin (Scott Speedman) se ve trojce neobjeví. Pevně věřím, že i s absencí dvou hlavních postav bude film stejně akční a napínavý, jako byly předchozí dva.

Patricka Tatopoulose čeká pořádně velké sousto. Zatím se točil jen kolem návrhů monster a veškerých záporných zloduchů, které jsme v kinech za posledních deset let mohli shlédnout (např. Godzilla, Já robot, Já legenda aj.). Faktu, že by měl Tatopoulos Underworld: Rise of the Lycans pokazit se tedy moc nebojíme. Na premiéru v USA se můžeme těšit už 23. ledna 2009, v České Republice pak pravděpodobně o měsíc později

Hayden má novou slečnu... Rachel Bilson

27. října 2008 v 10:13 Hayden Christensen
Zdá se, že historie se opakuje, aspoň v případě Rachel - hvězdy seriálu O.C. California - a jejího randění s hereckými kolegy. Už název sci-fi thrilleru Jumper napovídá, že jiskra přeskočila a nový hollywoodský páreček je na světě. Proč ale Rachel svého milého Haydena tak úzkostlivě tají?

Rachel:
Natáčela jsi film Jumper s Haydenem Christensenem. Bylo to poprvé, co jste se potkali?
"Myslela jsem, že ano, ale došlo nám, že už jsme se krátce setkali na party v L.A. Šlo jen o takové to: ,Ahoj, ráda tě poznávám.'"
Prý spolu chodíte?
"Náš vztah s Adamem byl všeobecně známý, ale o Haydenovi ještě nechci mluvit. Nerada probírám osobní věci, zvlášť takhle brzy. Je to moc osobní."

Haydenovi nejnovější filmy....

27. října 2008 v 10:05 Hayden Christensen
2008 -Jumper role:
David Rice
2007 -Awake role:
Clay Beresford
2007 -Virgin Territory
role:
Lorenzo


Starobylá slova a rčení

21. října 2008 v 11:07 Vampirismus
Starobylá slova

Noctuabundus --Stvoření noci, Noční poutník
Natus Cainum-- Dítě Kainovo
Sanguis-- Krev
Vitae-- Život (nebo Krev ve slovníku upírů).
Vis --Síla , energie
Cruor Prolitá --(ztracená) Krev
Sanguis malus --Zlá Krev
Sanguinis vinculum-- Pouto Krve
Ultio sanguinus cujus --Pomsta Krve
Arcanum Arcanissimum --Tajemství všech tajemství

Starobylá Rčení

Frontis nulla fides --Nedůvěřuj vzhledu.
Bestiae sumus, ut non bestiae simus-- Jsme zvířaty, aby jsme se zvířaty nestali.
Scientia est potentia --Vědění je moc.
Exercitato Artem Parat ---Cvik tvoří dovednost.
Quid vesper ferat, incertum est --Co večer přinese je nejisté.
Non est discipulus super magistrum nec servus super dominum. --Učeň nepřesahuje svého učitele, stejně jako otrok nepřesahuje svého pána.
Mundus vult decipi, ergo decepiatur --Svět chce být obelháván, tak je obelháván.
Omne ignotum pro magnifico est --Vše neznámé vypadá úžasně.
Repetitio est mater studiorum --Opakování je matkou moudrosti.
Cavendi nulla est dimittenda occasio --Žádná chvíle k ostražitosti nesmí být přehlížena.
In re dubia melius est verbis edicti serviri --V nejistých chvílích je nejlepší řídit se rozkazy.
Scientia ultima stat pretio ultime --Velká moudrost stojí velké oběti.
Carpe noctem!-- Zmocni se noci!

Fiat ignem. --Nechť je oheň.
Scribit, fiet ---Je tak jak je psáno.
Sanguis vitam est-- Krev je život.
Sanguis est vim --Krev je síla.
Vitae animum nobis est --Krev je tvá duše.
Sanguis est ignem et aquam.-- Krev je oheň a voda.
Nunc nox, mox lux --Teď je noc a náhle je den.

12 zákonů života

21. října 2008 v 11:01 Sebepoškozování
 1. Mám právo cítit se v bezpečí a mít rodinné zázemí
 2. Mám právo být respektován/a
 3. Nemusím se trestat proto, že mi druzí ublížili
 4. Mám právo být rozrušená/ý či naštvaná/ý a dát tyto pocity najevo jinak než ublížením si
 5. Nemusím před nikým své sebeubližování ospravedlňovat
 6. Soudy ostatních lidí mého chování jsou založeny na jejich vlastním strachu a neschopností porozumět, proto z jejich reakcí necítím vinu
 7. Mám právo na své tělo a mít kontrolu nad tím, co se s ním stane, ovšem nesu také zodpovědnost z tohoto činu.
 8. Mám své pocity a jsem zodpovědná/ý za to, jak s nimi naložím
 9. Nejsem zodpovědná/ý za to, jak ostatní lidé nakládají se svými pocity
 10. Mám právo chtít pomoc v těžkých časech. Není má chyba, jestliže můj život je příliš složitý na to, abych si s ním poradil/a sama.
 11. Mám právo na poskytnutí užitečných informací, které mi pomůžou
 12. Mám právo být léčen/a, jako rovná/ý s jiným pacientem v nemocnici

Sebepoškozování

21. října 2008 v 10:59 Sebepoškozování
Sebepoškozování je záměrné ubližování si bez vědomého záměru zemřít. Hlavním motivem tedy není sebevražedný úmysl, ačkoli se obecně sebevražedné myšlenky u jedinců objevují, zejména v období dospívání.
Metody ubližování si jsou různorodé. Nejčastěji se jedná o:
 • řezání
 • škrábání
 • bití sebe samého, bít se něčím nebo bití o něco
 • popalování se, típání cigaret či sirek
 • dušení, zabraňování dýchání
 • rytí do ran nebo jizev, nenechat rány se zhojit
 • propichování kůže např. jehlami, bodání se
 • požívání nebezpečných chemikálií nebo předmětů (baterie, špendlíky),
 • pojídání velkého množství léků (možno i s alkoholem) bez záměru se zabít.
Pro většinu lidí je důležitým momentem vzniklá bolest, která přehluší bolest psychickou. Fyzická bolest je něco hmatatelného, co člověk může vlastní vůlí ovládnout, narozdíl od bolesti psychické. Při pocítění bolesti mozek začne produkovat endorfiny, a tak z dotyčného jedince spadne stres a úzkost. Většina dívek říká, že je to jakoby jim spadl obrovský balvan z hrudi a cítí se zase volné, schopné dýchat, schopné života.
V jakékoli situaci se sebepoškozování zdá být účinným vyjadřovacím mechanismem anebo "řešením". Sebepoškozující užívá ublížení si jako prostředek uklidnění, kontroly, anebo procítění čehokoli. Sebeublížení ovšem není "zdravým" a "správným" vyjadřovacím mechanismem - je to sebezničující zvyk, který ukazuje, že se druhý člověk ocitá v temnotě, složité duševní nebo osobní situaci. Sebepoškozování se poté, a velice brzy, stává jakousi formou závislosti.
Striktně dáno, obecně se sebepoškozováním může rozumět jakákoli aktivita, kterou si člověk ubližuje, škodí nebo ničí zdraví. Sem tedy kromě řezání, pálení, propichování kůže apod. řadíme i poruchy příjmu potravy, drogovou nebo alkoholovou závislost.

Krajina

21. října 2008 v 10:56 Goth


♥♥ Monocle SBéčko

8. října 2008 v 9:42 | Buffy
Mocinky pěknej blogísek mrkněte se
Hayden Christensen má nový film

5. října 2008 v 11:38 Hayden Christensen
Hayden Christensen natočil svůj nový film jmenuje se Jumper do kin by měl přít příští rok a myslím si, že těm kteří mají Haydena rádi se bude určitě líbit...
Popis filmu: Čtrnáctiletý David (Hayden) žije se svým otcem na předměstí a moc zářná budoucnost se mu před očima nerýsuje. Ve škole se s ním moc lidí nebaví, otec je na něj přísný, a tak hledá pochopení aspoň u své spolužačky Millie (Rachel Bilson). Jenže správný čtrnáctiletý kluk má holky ignorovat, a ne jim dávat dětinské dárky a chovat se jako slaboch, což mu spolužáci dávají jasně najevo. Při jedné nevinné šarvátce, kdy si ho spolužáci dobírají, se David propadne ledovým příkrovem do divokého proudu řeky. Místo smrtící agónie se však náhle ocitne mokrý a promrzlý mezi regály v knihovně. Je to genetická odchylka, která Davidovi dovoluje teleportovat se kamkoliv se mu zachce. A David toho umí náležitě využít. První cesty vedou do bankovních trezorů, kde si "vypůjčí pár dolarů" na luxusní bydlení a vybavení na cesty do Londýna, Káhiry nebo na nejlepší surfařská místa planety. Zatímco si David nerušeně užívá nově nabyté svobody a luxusu, je mu v patách agent Cox (Samuel L. Jackson), jehož jediným cílem je Davida a ostatní tak zvané Jumpery, kteří podle něj narušují přirozený řád světa, zabít. Hned první setkání s Coxem je pro Davida téměř tragické, ale podaří se mu uniknout a začít se skrývat na předměstí, v domě svého otce a u jediné opravdové přítelkyně, kterou kdy měl, u krásné a dnes už dospělé Millie. Tím své blízké zatáhne do nebezpečné hry o život, jejíž rozměr si David stále plně neuvědomuje. Naštěstí je tu další z Jumperů Griffin (Jamie Bell), který Davida zasvětí do boje s Coxem a jeho přisluhovači a poskytne mu úkryt. Agent Cox je však stále nablízku a David navíc zjišťuje, že jeho vlastní matka je jedním z jeho kompliců. Před Griffinem a Davidem stojí první velká bitva o život.
Jumper