Leden 2008

Pavučiny

30. ledna 2008 v 20:24 | Buffy |  Pavučinky
Korálky - větší formát


Píseň upíra

30. ledna 2008 v 20:06 Vampire Básničky
Teď je ten čas, teď je ta doba,
Už nebaví mě tahle ta nora.
Už nebaví mě schovávat se v temnotě,
Chci zase chodit po tomhle tom světě.

Má touha je prokletí,
Však já jí nemohu odolat.
Hnán chutí po teplém moku,
Teplém, rudém a krvavém trochu.

To krev je ten mok,
Bez kterého žít už nemohu.
Vypiju tebe i každého pobudu.
Jsem vděčný za každý lok.

Však krev je pouze strava má,
Nikoliv však jediná.
Jím také to co člověk jiný,
Až na česnek - ten mi vadí.

Život upíra nekonečný je,
Pokud zrovna srdce tvé,
Kůl ocelový neprotne…
Upíří rodina

28. ledna 2008 v 0:08 Královna prokletých
Queen Of The Damned - Movie Stills
Královna prokletých Akasha
Pandora
Pandora

Maharet
Maharet(teta Jesse)

Armand from queen of the damned
Armand

Marius de Romanus
náš starý známý Marius

Jesse
Nový člen rodiny Jesse
Lestat
Lestat

Forsaken

28. ledna 2008 v 0:00 Královna prokletých

I'm over it
You see I'm falling in the vast abyss
Clouded by memories of the past
At last I see

[Pre1]
I hear it fading, I can't speak it
Or else you will dig my grave
You feel them finding, always whining
Take my hand now be alive

[Chorus]
You see I cannot be forsaken
Because I'm not the only one
We walk amongst you feeding, raping
Must we hide from everyone?

I'm over it
Why can't we be together embrace it?
Sleeping so long taking off the mask
At last I see

[Pre2]
My fear is fading, I can't speak it
Or else you will dig my grave
You feel them finding, always whining
Take my hand now be alive

[Chorus x 2]

O čem toje????

27. ledna 2008 v 23:57 Královna prokletých
Lestat se po více než 100 letech spánku probudil v současnosti. Ve svém domě, kde odpočíval po tu dlouhou dobu, se probudil a přemýšlel. Přemýšlel o hudbě, kterou slyšel a která ho vzkřísila. Jeho smysly se stávali citlivější a sám Lestat měl šílenou chuť probudit se a žít.
V Lestatově starém domě měla zkušebnu jedna nadějná kapela. Lestat se vydal po stopách jeho vzkříšení, za hudbou... Když vstoupil do zkušebny, uviděl mladé muzikanty, jak hrají na své nástroje. Začal zpívat a "nechal" se objevit. Kapela byla ze začátku překvapená a šokovaná zároveň, ale jejich myšlenky se zanedlouho změnily. Lestat se stal zpěvákem kapely a bohem zároveň. Tohle je váš šťastný den, prohlásil a kapela se stávala slavnou... Ve svých textech, ale Lestat používal skryté významy o tajemství o upírech. On to definoval tak, že se možná pokouší vzřísit pár známých přátel a dodával jim odvahu odhalit se.
Na tiskové konferenci v Londýně, kde kapela představovala své album a chystaný koncert, se sjeli novináři odevšad. Po několika dotazech na členy kapely se objevil na plátně sám "bůh" Lestat. Na dotazy odpovídal velice ochotně a ani nezakrýval svůj původ. Na chystaný jediný (Lestat se nerad opakuje) koncert v Death Walley pozval všechny upíry, od zlých až po ty hodné a samozřejmě fanoušky.
Lestat si často vybíral dívky, které si potom nechával vozit do domu. Tam je obvykle vypil a pokračoval ve svém životě rockového upíra dál. Nový singl skupiny se jmenoval Redeemer - Spasitel a byl z nového cd Forsaken - Opuštěný. Tento song uslyšela na MTV jedná mladá studující dívka Jesse, která se o upíry zajímá víc než dost. V noci mívá i zvláštní sny o své tetě Maharet (která je ve skutečnosti také upír). V textu tohoto songu uslyšela zvláštní věci. Text Projdi uličkou až na Mile End a Svěř svůj život do mých rukou v Admiral Arms, které jí něco připomělo. Doteď si myslela, že celé to kolem Lestata je vtip - rocková hvězda s vtipným nápadem. Ale tento text ji zaujal. Začala prohledávat staré spolky v Londýně a našla bar ze 17.století, který se nacházel ve čtvrti Mile End a který nesl název Admiral Arms. Podle pověsti se tam obchodovalo z černou magií a mizeli tam lidé... Jesse začala na tomto pilně pracovat a i když ji v tom bylo zabráněno. David, její "učitel", ji ukázal Lestatův deník. Jessie si ho okamžitě začala číst, aby zjistila jak to všechno doopravdy bylo.... Po přečtení Jesse musela uspokojit svou zvědavost a odjela do Admiral Arms.
Po vstupu do Admiral Arms zahlédla jen samé upíry. Bylo to temné a velice dráždivé místo. Po chvíli si upíři všimli Jesse. Okamžitě za ní vyrazili a začali konverzaci. Po chvíli, když už Jesse byla v koncích, v jedné větě použila jméno Lestatova učitele Mariuse. Lestat, který byl schován za závěsem, vše slyšel. Jesse se snažila rychle odejít z baru, což se jí podařilo, ale venku ji upíři dostihli a snažili se ji vypít. Ale v poslední minutě ji zachránil Lestat. To bylo první setkání Jesse s Lestatem....
Další den se Jesse rozhodla, že musí na koncert Lestatovi kapely. Volala Davidovi, ale ten o tom ani nechtěl slyšet a varoval ji! Ona ale nechtěla poslouchat a odjela. V té době Lestat leží ve své rakvi a cítí, že přichází něco nového, zvláštního.. A byl to Marius. Po duchaplném rozhovoru Lestata s Mariusem se přenesli na malířské lešení v centru města a povídali si... V rozhovoru také zaznělo, že se probudila Akasha... .Ale to je Lestat ještě spokojenější a prohlásil, že si přeje, aby všichni upíři přišli. I když to nebyla zrovna vhodná doba na vyřizování účtů...
Akasha ožila a navštívila klub Admiral Arms, kde se okamžitě stala středem pozornosti. Po shlédnutí Lestata v TV a rozhovoru s ostatními upíry, začala zabíjet. Jednoho vedle druhého. Všichni hořeli. Nakonec hořel i samotný klub. Jak romantické:o))
Jesse, která už je kousek od Death Valley, den před koncertem je vybrána s další dívkou, aby strávila noc s Lestatem (zde je "debut"Jonathana Davise:o), který prodává vstupenky Jesse, která ale odmítá... Jonathan tam opravdu není nejštíhlejší:o))))). Když přijedou do jeho domu, fanynka z tanzanie je velice šokovaná. Opravdu vidí Lestata živě! (něco jako fanynka HIM:o))) No šílenost.. On si nakonec vybere Jesse a druhou dívku nechá poslat pryč. Tady nastalo druhé setkání s Lestatem:o) Ona chtěla být jako on, ale on ji nedokázal pít... Ukázal ji proto, jaké to je být upírem. Ukázal ji cestu, jinou cestu. Na ulici jen tak na ukázku vypil mladou dívku a to Jesse odradilo, tedy i Lestata.. A zmizel.
Další den se konal již zmiňovaný koncert.. Přijelo tisíce lidí, kteří chtěli být u toho, když Lestat bude zpívat a ukáže se na veřejnosti. Byli mezi nimi i upíři. Což ale Lestat očekával. Začal koncert. Jesse byla mezi všemi těmi lidmi zmatená a zároveň šokovaná, když viděla ty rozhněvané upíry kolem sebe.. Po druhém songu, který Lestat začal zpívat se na něj slétli všichni upíři. V boji mu pomáhal Marius. Ale po delším boji, kdy si fanoušci mysleli, že to prostě patří ke koncertu, už to vypadalo, že Lestat i s Mariusem skončí, když v tom se na pódiu objevila Akasha a všichni upíři shořeli. Po té si vzala Lestata a odletěli na vzdálený ostrov. Tam Akasha Lesatovi prozradila všechny tajemství a taky to, že je její král. Držela ho v bezpečí a jelikož ji on jediný začal po dlouhé době pít, budou teď spolu.... A pak nastala noc plná vášně.....
Mezitím se Jesse dostala do svého snu, když byla vzhůru. Objevila svou tetu Maharet a ta jí řekla všechny rodinné tajemství a Jesse tak konečně rozluštila vše co se jí týkalo a co se jí zdálo. A zjistila i to, že musí bojovat s Akashou, matkou všech upírů. Díky ní se svět chýli ke konci a jediný způsob jak to změnit je zničit Akashu .A to jde jen když dává krev. Je zranitelnější. Kdo vypije poslední kapku její krve, zemře. Jesse se dozvěděla, že i Lestat se připojil k Akashe a je tímto ztracený..
Ráno se Lestat probudil v posteli a zjistil, že už mu ani nevadí denní světlo. A jak mu později vysvětlila Akasha - je to díky tomu, že pije její krev. Bohužel Lestat nebyl spokojen s tím co uviděl kolem sebe.. Mrtvoly. Zůstalo mu kousek lidských citů. Akasha to nerada viděla, ale radši myslela na to jak změnit své děti...
Akasha s Lestatem se vydala na místo, kde se upíři s Jesse setkali a rozhodovali jak dál... Akasha představila svého krále Lestata a pak začala dlouhou konverzaci.. Lidé jsou zvířata, jsou pro nás ničím. Jsou pouze jídlo.. Nabídla všem upírům, že se k ní mají přidat. Všichni odmítli. Akasha byla naštvaná a tak po otázce zda-li ji Lestat miluje a jeho kladné odpovědi, vybídla Lestata aby zabil Jesse. Maharet se snažila zabránit, ale Akasha byla silnější. A Maharet skončila na zdi:o( Jesse, která si toho dlouho přála, se jakoby naschvál nabídla. Akasha svým sexy hláskem:o) prohlásila: How sweet(jak sladké:o)) ) a Lestat vypil Jesse. Pak se začali opět hádat a Lestat požadoval po Akashe korunu, ta mu ji nechtěla ještě dát, ale zato mu dala napít své krve. A to byla Lestatova šance. Pil, pil a když ostatní upíři pochopili, že je to úmysl, začali pít taky... A jelikož ten kdo vypije poslední kapku krve upírovi zahyne, rozhodla se to udělat Maharet.. A ta se pak přeměnila na živou sochu. Lestat dal napít Jesse a ta ožila. A stal se z ní upír:o)
Jak romantický konec. Dalo by se říct, že je to taková obyčejná love story. Ale není. Pro fanoušky upírů, gothic image - jen doporučuju. Ty make-upy použité v tomto filmu jsou geniální. A co teprve fanoušci spěchající na koncert? Hm, něco mezi fanouškem Marilyna Mansona a hodně zmalovanou kurvou:o) Opravdu, nekecám! Ty různé styly oblečení, boty na vysokých podrážkách, kožené bundy (tu má i Lestat - něco jako Valo), make-up, který je bělejší než vaše prádlo vyprané v jakémkoliv prášku! :o) A ty rtěnky, opravdová červená!!!:o) No prostě jako dělané na koncerty Mansona či HIM nebo jiné Gothiky:o) Ale to už se opakuji. Ve filmu zazní dále i songy od Papa Roach, Static-X, Disturbed a další.. Jeden song zpívá i Chester B. z Linkin Park na CD k filmu, ale ve filmu zpívá hlavně Jonathan. K hrdinovi hlavní role by se sice hodil jiný hlas, když zpívá na tom koncertě. Třeba Valo?:o)))) Ale i tak to stojí za to! Dokonce Jonathan a Munky ze skupiny KoRn a s nějakými dalšími hudebníky chystají koncerty se songy z tohoto filmu. Takže myslím, že se máme na co těšit!
A kdože to tam všechno hrál????
Lestat - Stuart Townsend
Jesse - Marguerite Moreau
Akasha - Aaliyah
Marius - Vincent Perez
David Talbot - Paul McGann
Maharet - Lena Olin
Wampires band: členové -
  • Rowland S. Howard
  • Hugo Rce
  • Robin Casinader
  • Ainee Mash

Jak to všechno začalo

27. ledna 2008 v 23:55 Královna prokletých
A jak to vlastně všechno začalo?:o) Stačí se podívat na tento skvělý film o upírech, kde hlavní roli ztvárnil nepřekonatelný Stuart Townsend. Tento mladý a krásný herec si v tomto nepříliš kasovním trháku zahrál upíra, lorda se jménem Lestat de Lioncourt. Film, u nás také v distribuci kin, se nestal očekávaným trhákem hlavně díky malé propagaci a reklamě. Skvělá hudba složená zpěvákem známé kapely KoRn Jonathanem Davisem a dalšími skvělými muzikanty (Richard Gibbs, Wayne Wells...), v další roli známá, bohužel už mrtvá, zpěvačka a herečka Aaliyah, rockově-gothická image všech fanoušků, skvělé texty, a to vše v současné době, mohlo navnadit diváky. Ale nestalo se tak a film se propadal níže a níže. Pro fanoušky, ať už skupiny KoRn - ve filmu nazpíval hl.hrdinu zpěvák kapely KoRn Jonathan Davis, který si tam dokonce i zahrál několikavteřinovou roličku - překupníka vstupenek na černém trhu - nebo fanoušky upírů, gothiky, rocku či jen dobré podívané, tento film doporučuji.. Tento film jsem viděla už mnohokrát a stále mě neomrzel. A o čem to vlastně celé je??? Myslím, že stačí napsat krátký děj filmu.... Tak jdeme na to. Myslím, že fanoušci kapely HIM a jim podobní by si tento film neměli nechat ujít:o) Lestat je v různých věcech hodně podobný Villemu! A ty ostatní upíři..Hm..:o))
Celý příběh začíná roku 1788, kdy lorda Lestata de Lioncourta navštívil v jeho domě upír Marius. Lestata si vybral, aby se stal upírem .Od té doby se Lestat učí po celém světě tajemnou historii a jak být tím pravým vampírem, což se mu dařilo. Ale nikdy se nesměl ukázat lidem, což Lestat často pokoušel:o) Život upíra je životem diskrétnosti, nikdy nesmí být viděni ani objeveni. Jedné noci, když hrál na své oblíbené housle, objevil tajnou chodbu. Když do ní vstoupil, uviděl dvě sochy. Sochy, byly to živé sochy, které se po léta Mariusovi péče nepohnuly. Byla to Akasha a její král Enkil, vládci Egypta. Pili krev všem, skoro vypili celou zemi, ale Enkil přestal mít chuť pít. A ona bez svého druha přestala mít chuť taky. A tak se z nich staly živé sochy. Ona, Akasha, byla královna prokletých, pila krev všem, mrtvým, živým, nesmrtelným. Nic jiného nerespektovala. Byla to matka všech.. Při pohledu na sochu ženy začal hrát na housle. Po chvilce hraní se najednou začala socha ženy probouzet. Zvedla ruku, která přímo vybízela k napití... Lestat přistoupil a uviděl, že v ruce, v žilách, proudí krev .Zakousl se hluboko a pil... Když pil, viděl vše co se odehrávalo v hlavě sochy. Poté omdlel. Probudil se připoutaný řetězy k posteli a nad ním stál Marius. Lestat se stal silnějším, mocnějším a v jeho hlase Marius poznával Akashu. Marius odešel a zanechal Lestata při té nejtemnější lekci. A už se nikdy neozval... A Lestat zůstal sám..