Ghost Rider

2. července 2007 v 15:16 | SammersBuffy
Johnny Blaze je šílenec do motorek a se svým tátou předvádí v cirkusu jedno nebezpečné číslo za druhým. Jenže otcova rakovina ho donutí podepsat smlouvu se samotným králem podsvětí - Ďáblem, jenž si přeje jeho dušičku. Johnny podepíše, to mu ale stejně není nic platné, otec se sice uzdraví, během vystoupení však Satanovou rukou zahyne. Ďábel truchlícímu synkovi vzkáže, že si pro něho později příjde a s Johnnym se tak potkáváme o mnoho let později, kdy předvádí ty nejšílenější skoky na motorce a je z něj populární hvězda. To se sice neobejde bez občasné kolize, ale jakoby nad ním někdo držel ochranou ruku. Ďábel přichází srovnat účty a z Johnnyho se stává každý večer hořící kostlivec, který má za úkol likvidovat nebezpečné démony...

Ghost Rider je opět směsicí několika žánrů: komedie, hororu, ale hlavním spektátlem zůstává akce a k ní patří triky, které jsou ve filmu obstojné. Avšak zůstaňme na chvíli u již zmiňovaných akčních sekvencí, zde je negativum. Akce je nudná, pomalá a končí vždy tím, že kostlivec promáchne svým ohnivým řetězem kolem jednotlivých démonů a ti se vypaří za zvuků elektrické kytary, jenž nás celým dílem doprovází.

Johnnyho Blaze si zahrál slavný Nicholas Cage a jeho partnerku Roxannu herečka Eva Mendes, která nám od Rychle a zběsile 2 již trochu zestárla, což ovšem nemění nic na jejím kvalitním výkonu. Režíroval Mark Johnson, jež je podepsán již pod jiným komiksovým hrdinou - filmovým Daredevilem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama